Már folynak az egyeztetések a Komáromi Aprótalpak Bölcsőde komplex, és a Szőnyi Zsebibaba Bölcsőde két csoportszobájának felújítását előkészítéséről. Egyebek közt arról is, hogy a felújítás idején a gyerekeket melyik intézmény fogadja majd, hiszen az nem megoldható, hogy csak szakaszolva zárják le a bölcsődét. Elképzelhető, hogy a Komáromi Csillag Óvodába járnak majd a bölcsődések a kivitelezés idején, hiszen ott biztosított lenne a konyhának köszönhetően a gyerekek megfelelő ellátása.

A legutóbbi testületi ülésen egyebek közt ez is szóba került, amikor a képviselők elfogadták a Komáromi Aprótalpak Bölcsőde elmúlt egy évi munkájáról szóló beszámolóját. A naprendi pontnál Molnár Attila polgármester elmondta, hogy a korábban kihirdetett nyertes pályázat megvalósításának előkészületei folyamatban vannak, javában zajlik a közbeszerzés és az engedélyeztetések is a kivitelezés elindulásához.

„A TOP-os pályázatok közül kiemelkedik a bölcsőde felújítása, hiszen ez valósul meg a legkorábban Komáromban” – mondta el a Helyi Híradóknak Molnár Attila. A polgármester hozzátette: legkésőbb 2018. október 31-ig el kell készülnie a beruházásnak, amely teljes egészében pályázati forrásból valósul meg.

Korábban írtunk arról, hogy mintegy 200 millió forintos támogatásból teljesen megújul jövőre az Aprótalpak Bölcsőde és a Szőnyi Zsebibaba Bölcsőde két csoportszobája, melyet Czunyiné Bertalan Judit a térség országgyűlési képviselője, Molnár Attila polgármester és Tóthné Varga Viktória intézményvezető jelentett be szeptemberben.

A projekt a Komáromi Aprótalpak Bölcsőde komplex felújítását és a Szőnyi Zsebibaba Bölcsőde két csoportszobájának felújítását, udvarrendezéseket, illetve eszközbeszerzést tartalmazza. A beruházás során kívül-belül teljeskörűen megújul a bölcsőde, hat új csoportszobával, konyhával, tejkonyhával, három felújított vizesblokkal, egy akadálymentes mosdóval. Mellette megszépült udvarral, terasszal, valamint kerékpár- és babakocsi tárolóval. A külső szigetelésnek, a tetőfelújításnak, a nyílászárók cseréjének és a fűtéskorszerűsítésnek köszönhetően jelentős energia megtakarítás érhető el. A napkollektorok felszerelésével pedig a használati melegvíz előállítással jelentős gázfelhasználást takarít meg az intézmény.