Szép számú érdeklődő mellett tartott előadást Fejér László nyugalmazott professzor, aki a fürdőkultúráról, annak múltjáról, jelenéről és jövőjéről beszélt a résztvevőknek. Az előadót Németh Eleonóra megbízott osztályvezető főorvos, reumatológus, fizioterápiás szakorvos köszöntötte.

Fejér László azzal kezdte, hogy van egy igen értékes természeti kincsünk, amely a Kárpát-medence sajátossága, ez pedig nem más, mint a meleg vizű források. A nyugdíjazott professzor majd azzal folytatta, hogy erre már az ókorban is felfigyeltek, hiszen a rómaiak a Brigetioban, a mai Komárom területén is fürdőt építettek.

Az előadáson elhangzott, hogy Magyarországon jelenleg ötszáznál is több fürdőt és mintegy 3500 meleg vizű kutat tartanak számon. A fürdők érdekessége, hogy nincs két egyforma vizű fürdő, hiszen mindegyiknek más az összetétele.

Fejér László ellátogatott a Brigetio Gyógyfürdőbe is, ahol a gyógyvizes medencében hiányolta a sakktáblát, hiszen szerinte játék közben a szellem és a lélek is gyógyul. További érdekességként megemlítette, hogy milyen jó hatású a rózsa és a levendula is a szaunákban, ezért ajánlotta is azokat.

„A meleg vizek nemcsak fürdőzésre alkalmasak, hanem egy óriási energiaforrás is, amit ki lehetne használni. A hazai fürdők fejlődésének következő lépcsőfoka nem is lehet más, mint a termálvíz többcélú felhasználása, másodlagos bevételek, például üvegházak, kertészetek, fűtési és villamos energia létrehozása” – emelte ki a professzor.