Két hét múlva rajtol a Komárom-Esztergom megyei elsőosztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonja, mely során a Komárom VSE együttesének célja, hogy megnyerje sorozatot, és ezzel megadja magának a lehetőséget az NB III-as feljutásra.

Szerdán a szlovák másodosztályban szereplő KFC Komarno volt a Komárom VSE ellenfele a Czibor Zoltán Sporttelepen. A mérkőzés elején megilletődötten játszott a hazai csapat, nehezen vette fel a mérkőzés ritmusát. A vendégek már az 5. percben egy pontrúgás után megszerezték a vezetést, ami aztán a győzelmet is jelentette számukra. Bozsik Péter fiai azonban a második játékrészben több ígéretes támadást is vezettek.

„Nehezen vettük fel az első 15-20 percben a mérkőzés ritmusát” – mondta el a Helyi Híradóknak Bozsik Péter. A vezetőedző hozzátette: az 1-0-s vereség azonban egy másfél osztállyal feljebb játszó ellenféllel szemben elfogadható. Ilyen ritmusú meccseken egész szezonban nem játszanak a fiúk, ezért is volt fontos, hogy a felkészülési időszakban ilyen találkozókon is pályára lépjenek.

„Nagyjából kirajzolódott már a kezdőcsapat. Az utóbbi pár napban igazoltunk négy új játékost, de nem feltétlenül a kezdőcsapatot akartuk erősíteni, hanem a kezdő- és a második csapat közti különbséget szerettük volna eltűntetni. Hiszen, ha jön egy sérülés- vagy betegséghullám, akkor nekünk megfelelően kell pótolni a kieső labdarúgókat” – emelte ki a tréner.

Bozsik Péter hozzátette: Kenesei Krisztián, ha utoléri magát erőben, akkor mindenképpen a komáromiak segítségére lesz. A kapuba azért igazolta a klub Szabó Marcellt, mert szükség volt még egy olyan hálóőrre, akit bármilyen körülmények között be lehet állítani. Molnár Ambrus érkezése egy hosszú távú terv része, hiszen a két középső komáromi védő már nem fiatal. Schiller Patrik pedig egy több poszton is bevethető, képzett játékos.