Négy csapat volt még versenyben szerdán a Komárom-Esztergom megyei kupasorozat kiírásában, melynek tétje nem volt más, mint a döntőbe jutás. A két győztes csapat automatikusan indulási jogot kapott a Magyar Kupa országos főtáblájára.

Szerdán a Tatai Edzőtáborban lépett pályára a Komárom VSE együttese a Tatai AC gárdája ellen, ahol már a 2. percben megszerezte a vendégcsapat a vezetést Végh Tibor révén. A folytatásban leült a mérkőzés, a Komárom teret engedett a hazaiaknak, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 37. percben egy lerántás után büntető ítélt a játékvezető, melyet Rába Jenő Ádám értékesített. Nem sokáig örülhettek a tataiak az egyenlítésnek, hiszen egy perccel később Végh Bence góljával ismét a Komáromnál volt az előny. 2-1-es komáromi vezetéssel vonultak a fiúk az öltözőbe.

A második félidő 3. percében ismét egyenlíteni tudtak a hazaiak Csordás Dénesnek köszönhetően, de ezt nem hagyta annyiba a Komárom, amely tíz perc alatt három gólt lőtt a tatai kapuba. Végh Tibor egyszer, míg Solymos Zoltán kétszer volt eredményes, amiből az egyik szintén büntető volt.

A 67. percben egy komáromi kezezés után újra a tizenegyes pontra mutatott a játékvezető, melyet, ahogyan az első játékrészben is Rába Jenő Ádám értékesített. A mérkőzés hajrájában még a vendégek találtak be a tatai kapuba. A 88. percben lőtt Katona Attila gólja alakította ki a 6-3-as vendéggyőzelmet.

Országos főtáblán egy gólzáporos győzelem után a Komárom

„Maximálisan nem lehetek most sem elégedett, bár egy 6-3-as idegenbeli győzelmet nem kell magyarázni, de lehetett volna sokkal nagyobb gólarányú különbség is. Ami igazán bosszant, hogy három gólt kaptunk.  A kettő igaz összefügg, hiszen, ha több helyzetet értékesítünk, akkor lehetett volna 4-0 a szünet, és úgy gondolom, azzal elvesszük az ellenfelünk kedvét a játéktól.  Összességében azt mondom, hogy sokkal jobban ki kell használnunk a helyzeteinket és be kell rúgni a lehetőségeinket. Várjuk a sorsolást, folytatás szeptemberben az országos főtáblán” – mondta el a Helyi Híradóknak Bozsik Péter a komáromiak vezetőedzője.

A Komárom VSE mellett a Tatabánya csapata jutott tovább a főtáblára, amely Nyergesújfalut győzte le 1-0 arányban.