Még a kerítésen is emberek lógtak, annyian voltak kíváncsiak a Komárom VSE hétvégi mérkőzésére. Hazai környezetben fogadta ugyanis szombaton a párharc első felvonásán a Bozsik csapat az Ikarus-Maroshegy gárdáját az osztályozó mérkőzésen, melynek tétje az NB III-as tagság megszerzése volt. Jól kezdett a hazai együttes, hiszen egy pontrúgásból, már a 8. percben megszerezte a vezetést Kenesei Krisztiánnak köszönhetően. A vendégcsapat aztán masszívan védekezett tovább, szinte tíz játékossal álltak saját kapujuk előtt. A második félidő közepén Solymos Zoltán egy értékesített büntető után növelte a komáromi gólok számát, amely aztán a végeredményt is jelentette, így kétgólos előnnyel utazhatnak Bozsik Péter fiai a szombati visszavágóra.

Igazi fociünnep Komáromban - Megnyerte az osztályozó első meccsét a csapat

„Uraltuk a találkozót, ezért is van egy kis hiányérzetem, hiszen legalább még egy gólt lőhettünk volna” – mondta el a Helyi Híradóknak Bozsik Péter. A komáromi tréner hozzátette: nyugodtabb lenne, ha 3-0 arányban győztek volna, de így is egyben volt a csapat. Néhány játékosa azért megilletődve játszott, azonban összességében elégedett a látottakkal. Biztató a jövőre nézve – fűzte hozzá.

A komáromi együttes a héten folytatja a felkészülést, hiszen június 16-án Maroshegyen lép pályára az osztályozó mérkőzés visszavágóján, június 19-én pedig megyei kupa döntőt játszik Almásfüzitőn a Komárom VSE csapata a másodosztályt megnyerő Tatabánya ellen.