Három helyszínen építik ki a 17 naperőművet, Fertődön 0,5 MWp, Tiszakécskén 5,5 MWp, Almásfüzitőn pedig 5,5 MWp összteljesítménnyel.
    
A K&H hétfői közleménye szerint az utóbbi két évben ugrásszerűen megnőtt az üzleti aktivitás a hazai napelem-beruházások piacán. Míg 2015-ben összesen 65 kötelező átvételi kérelmet bírált el a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal, addig 2016 végéig több mint 2000 MWp összteljesítményű kérelem érkezett a hivatalhoz, aminek piaci várakozások szerint a fele valósulhat meg.
    
A közlemény idézi Országh Mihályt, a K&H specializált pénzügyi szolgáltatások igazgatóságának vezetőjét, aki elmondta: a projektekkel a beruházók az elmúlt két évben megkeresték a bankokat, így a következő egy-másfél évben ezeknek a beruházásoknak a tömeges megvalósítása várható, ami már nemzetgazdasági szinten is hozzájárul a megújuló energia részarányának növekedéséhez.
    
Clemens Wohlmuth, a Photon Energy pénzügyi vezetője hangsúlyozta: a K&H Bankkal kötött projektfinanszírozási megállapodás meghatározó szerepet játszik a cég  magyarországi stratégiájának megvalósításában, amelynek eredményeként 2020-ig legalább 50 MWp összteljesítményű naperőművet helyeznek üzembe.