Csodálatos környezet és kiváló időjárás fogadta vasárnap a versenyzőket a IV. Brigetio Országúti Mezőnyversenyen Komáromban, ahol rekordlétszámú, 257 fős mezőny vágott neki a választott versenytávnak.

„A versenyzők lassú rajttal indultak a Jókai ligettől, majd 7 kilométer után következett az éles rajt” – mondta el a Helyi Híradóknak Gregor Zoltán. A Brigetio Kerékpáros SE elnöke hozzátette: a rajtot követően a többszöri akciózás ellenére sem alakult ki elmenés, az erős tempó és a dombok sem szedték darabjaira a mezőnyt.

A 97 kilométeres, 610 méter szintkülönbséget tartalmazó verseny végén mezőnyhajrá döntött, amelyen a mintegy 50 kerékpárosból álló főmezőny látványos sprintjét láthatták a jelenlévők, amelyet Minkó Roland (Epronex-Bike Hungary) nyert meg, Szeghalmi Bálint (Epronex-Bike Hungary) és Hartmann József (Zengő SE) előtt. A főmezőny 2 óra 2 perces idővel teljesítette a távot, ami 44 km/h átlagsebességet jelent. A hölgyek versenyét toronymagasan Temela Eszter (SZINGO-Fehérvár) nyerte, aki felvette a kesztyűt a férfiakkal és a főmezőnnyel teljesítette a távot. Második helyen Matuz Etelka (FTC), míg harmadikként Péteri Niké (SZINGO-Fehérvár) érkezett célba.

A csapatok versenyét a SZINGO-Fehérvár nyerte, második lett a hazai Brigetio KSE, míg a harmadik a Biondo Bike Club.

„Negyedik alkalommal is sikerült a Brigetio Országúti Mezőnyversenyünket sikeresen lebonyolítanunk, ami nemcsak egyesületünknek elismerés, hanem a városnak is. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki részt vett a szervezésben vagy a lebonyolításban. Különösen az önkormányzat támogatását emelném ki, hiszen rengeteg segítséget nyújt az egyesületünknek, amit mi a város népszerűsítésével tudunk meghálálni” – emelte ki Gregor Zoltán.