1965-ben lenáztatásért fúrtak kutat és eközben leltek rá 1268 méteres mélységben a ma is használt gyógyvízre. Tóth István, a Rostkikészítő Vállalat telepvezető igazgatója volt és Komárom gyógyvizének megtalálásában jelentős szerepet játszott. Nekik, valamint azoknak állítottak szerdán emléktáblát, akik hozzájárultak a komáromi gyógyvíz megtalálásához és minősítéséhez.

Az eseményen megjelenteket Radics Török Tímea a Brigetio Gyógyfürdő marketing vezetője köszöntötte, többek között Szecső Tiborné Tóth Máriát, Tóth István lányát, Turi Bálint alpolgármestert, Számadó Emesét, a Komáromi Klapka György Múzeum igazgatóját és Turi Miklóst, a Jókai Mór Városi Könyvtár munkatársát.

„Jó kicsit megállni és azon elgondolkozni, hogy minek köszönhetjük mindennapjainkat” – mondta el köszöntőjében Radics Török Tímea.

Turi Bálint úgy fogalmazott, hogy amikor fúrták a kutat, még nem is sejtették, hogy olyan kincsre lelnek, aki hosszú évtizedekre meghatározza a város életét.

Szecső Tiborné Tóth Mária köszönetet mondott mindenkinek, aki segített abban, hogy ez a tábla megvalósulhasson.

Emléket állítottak a kútfúróknak Komáromban
 

 

A tábla szövege:
Hálából Tóth Istvánnak (1910-1989), a komáromi Rostkikészítő Vállalat telepvezető igazgatójának és Görög Jenőnek (1920-1978), a Budapesti Műszaki Egyetem Mezőgazdasági Kémiai Technológiai Tanszék vezető docensének, és azoknak, akik hozzájárultak a gyógyvíz megtalálásához és minősítéséhez. Komárom város gyógyvizét 1965-ben fedezték fel, amikor lenáztatási célból kutat fúrtak.