Szerdán délelőtt rendkívüli ülést tart a komáromi képviselő-testület a Városháza dísztermében. Nyílt ülésen öt napirendi előterjesztés kerül a testület elé, míg zárt ülésen további kettő pontot tárgyalnak a városvezetők. A soron kívüli ülés pontjai között szerepel több pályázattal kapcsolatos döntés, több tenderen is indult ugyanis az elmúlt időszakban a város és felmerültek olyan kérdések, melyekkel nem várhatnak a következő testületi ülésig.

A képviselő-testület korábban döntött arról, hogy részt vesz az „Inkubátorházak fejlesztése” című felhíváson, melynek célja, hogy az önkormányzat a betelepülő vállalkozások telephelyi és menedzsment funkcióinak megerősödésével hozzájárul a foglalkoztatottság és a nemzetgazdaság erősödéséhez. A városvezetés korábban már határozott a pályázat benyújtásáról 400 millió forint összegben, azonban az elmúlt időszakban kiderült, hogy az elnyerhető támogatás a nettó összeget finanszírozza meg, a fennmaradó Áfát pedig az önkormányzatnak kell vállalnia, ami közel 110 millió forint. Erről kell szerdán állást foglalniuk a képviselőknek.

A városvezetés emellett egy új pályázatot kíván benyújtani a „Helyi identitás és kohézió erősítése” című felhívásra. Ennek elsődleges célja egyebek közt a helyi identitást erősítő közösségfejlesztési folyamatok, valamint szabadidős, bűnmegelőzési, közbiztonsági és közlekedésbiztonsági programok megvalósítása. Komárom várhatóan a legnagyabb igényelhető összegre, 55 millió forintra pályázik.

Az önkormányzat forrást nyert a „Jedlik Ányos Terv” Elektromos töltőállomás alprogram helyi önkormányzatok részére kiírt felhíváson is, melyből két „A” típusú töltőberendezés alakít ki az város. Az egyik állomás a Bem József utca és a Czuczor Gergely utca csatlakozásánál lévő parkolónál, a másik pedig a Szent László utcában található Corner Hotel előtti parkolónál épülhet meg. A megpályázott és elnyert támogatási összeg mintegy 5 millió forint. A képviselő-testületnek a szerdai döntésével vállalnia kell az esetlegesen felmerülő többletforrást a töltőállomások kivitelezése során.

A képviselők emellett nyílt ülésen módosíthatják a helyi adókról szóló önkormányzati rendeletet is, valamint zárt ülésen városi tulajdonú ingatlanokról is döntenek.