Észak- és Dél-Komárom képviselő-testületeinek közös ünnepi ülésével folytatódott az idén már 27. alkalommal megrendezett Komáromi napok a városháza dísztermében, ahol átadta a városvezetés az idei elismeréseket.

Molnár Attila, Dél-Komárom polgármestere nyitotta meg az ülést, aki beszédében hangsúlyozta, hogy a két ország, de egy város a Komáromi napokkal értéket teremtett, hiszen a rendezvény az elmúlt csaknem három évtizedben hagyománnyá érett.

„A Komáromi napok szimbólum lett és a történelmi jelentőségű fejlesztés, az új Duna-híd még tovább erősíti Észak- és Dél-Komárom kapcsolatát” – emelte ki Molnár Attila.

Díszpolgári cím és Pro Urbe-díjak – Kitüntette legjobbjait Komárom
 

 

Stubendek László, Észak-Komárom polgármestere hozzátette: „az 1849. április 26-i tavaszi győzedelmes csata tiszteletére ilyenkor ünnepi ruhába öltözik mindenki, fellobogózzuk utcáinkat és tereinket, valamint kitüntetjük legjobbjainkat. Tesszük ezt kölcsönösen, odafigyelve egymásra”.

Az ünnepség folytatásában a városvezetés átadta a díszpolgári kitüntető címet, valamint a Pro Urbe és a Polgármesteri Díjakat.

A komáromi képviselő-testület idén Díszpolgári címet adományozott Sárai Jánosnak, korábbi alpolgármesternek és volt önkormányzati képviselőnek.

Pro Urbe-díjat vehetett át Szalai Gabriella, a város szociális területén végzett kiemelkedő tevékenységéért, Csókáné Varga Mária a város egészségügyében végzett munkájáért, Biegelbeck Attila, a város sportéletéért tett erőfeszítéséért, Fazekas László a magyar nemzet érdekében kifejtett erkölcsileg példamutató életpályájáért, valamint Horsa István, a város kultúrájának területén végzett kiemelkedő tevékenységéért.

Polgármesteri díjat adományozott Molnár Attila idén a város kulturális területén kiemelkedő Legát Istvánnak, az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc Hagyományőrző Közhasznú Egyesületnek, valamint a Street Generations Extrém Sport Csapatnak.