Szeptembertől alternatív gimnáziumi képzést is kínál a Kempelen Farkas Képesség – és Tehetségfejlesztő Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium, amely negyedik olyan intézmény az országban, mely a hetvenes évektől közismert Zsolnai-módszert veszi alapul, míg megyei szinten az első, amely ilyen képzést is biztosítanak a fiatalok számára.

„Az évek során az oktatásügy számos változáson ment keresztül, amire igyekeztünk a munkaerőpiac és az iskolába járók igényei szerint a lehető leghamarabb reagálni” – mondta el a Helyi Híradóknak Kiss Ilona.

Az igazgatónő hozzátette: a 2016/17-es tanévtől kezdve megkapta az intézmény az engedélyt arra, hogy a Zsolnai-módszeren alapuló értékközvetítő, tehetség- és képességfejlesztő gimnáziumi képzést indítson. Az alternatív gimnázium elsősorban azoknak a fiataloknak kínál továbbtanulási lehetőséget, akik valamilyen tanulási vagy magatartásbeli zavarokkal küzdenek.

A Zsolnai-módszer a komáromi iskolában
 

 

„Az iskola a hagyományos tantárgyak oktatása mellett olyan speciális tantárgyakat is kínál, mint a logika, a gazdálkodási ismeretek, a helytörténet, a művészetesztétika, a néptánc, a színjátszás, a drámajáték-vezetés vagy a háztartástan. Az órák legkevésbé igénylik a frontális osztálymunkát, a kiscsoportos foglalkozások játszanak szerepet” – emelte ki Kiss Ilona.

Augusztusban minden szerdán nyílt napot tart az iskola, melyeken a tanulók és szüleik megismerkedhetnek az összes képzéssel.