Az idei utolsó testületi ülésen elfogadták a képviselők a Komáromi Értéktár Bizottság beszámolóját. Ebből kiderült, hogy az elmúlt fél évben a Pákh villa és a Pákh család, a Komáromi Napok rendezvénysorozat, a lépcsős kocsma, a Városháza épülete, a fehér eperfák, a Petőfi Sándor Általános Iskola épülete, valamint az 1938-as Módos-féle „szakállas” sorompó került fel a helyi értékek listájára. Ezek közül a szőnyi vasútállomásnál lévő megmaradt sorompó a megyei értékek közé is bekerülhet, a felvételét javasolták ugyanis a képviselők.

„Egy 1938-as sorompóról van szó, melyet Módos István vasúti mérnöktiszt tervezett” – mondta el a Helyi Híradóknak Janka Ferenc. A SzőCsKe vezetője hozzátette: egy ilyen itt maradt a szőnyi vasútállomásnál, melyet korábban helyi vállalkozók segítségével felújított a közösség, miután a MÁV levéltárában kikerestek a tagok minden fontos adatot, hogy azt eredeti állapotába állítsák vissza.

A sorompónak fő értéke az, hogy a régi korokból megmaradt. Az országban csupán húsz-harminc ilyen kordon található, így az egyesület úgy döntött, felterjeszti a megyei értéktárba is, mint ipari műemlék.

„Ajánlásokat kaptunk a Közlekedési Múzeum muzeológusától is, aki szintén ajánlotta a műemléket megőrzésre, ezért döntöttünk úgy, hogy felterjesztjük a megyei értékek közé is. Ritkaság az ilyen állapotú ipari műemlék az országban, így a város segítségével közösen karoltuk fel ezt a helyi értéket” – emelte ki Janka Ferenc.