A Komárom-Esztergom megyei kupasorozat harmadik fordulójában a Tatai AC ellen játszik szerdán a Komárom VSE gárdája a döntőbe jutásért. A második fordulóban kapcsolódott be a sorozatba az NB III-ból kiesett együttes, mely először idegenben a Nagyigmánd csapatát győzte le 3-1 arányban, majd hazai pályán fél tucat gólt lőtt a Kecskédnek.

„A szokásos módon készülünk a Tata ellen” – mondta el a Helyi Híradóknak Bozsik Péter. A komáromiak trénere hozzátette: tetszik a csapatnak az a ritmus, hogy szerdán és szombaton is mérkőzést játszanak, ugyanis a kupában és a bajnokságban is érdekelt a gárda. Kondicionálniuk különösebben nem kell, hiszen nyáron elvégezték a munkának azt a részét.

A Tatai AC is a második fordulótól volt érdekelt a kupában, mely először a Szákszendi SE gárdáját ütötték ki 18-0 arányban, majd egy kemény mérkőzésen döntetlen után az OBSK Oroszlány együttesét győzték le tizenegyesekkel.

A döntőbe jutásért játszik Komárom

„Gyakorlatilag ugyanarra számítunk szerdán, mint az eddig lejátszott mérkőzéseken, hogy egy jól szervezett védekezésből kontrázni próbál majd az ellenfél. Komoly veszélyt jelenthet a tataiak csatára Rába Jenő Ádám, rá fokozottabban oda kell majd figyelnünk” – emelte ki a komáromi vezetőedző.

Szerdán 17 óra 30 perckor a Tatai Edzőtáborban lép pályára a Komárom VSE a Tatai AC ellen.