Selye János professzor születésének 111. évfordulója alkalmából szervezett emléknapot a róla elnevezett észak-komáromi egyetem, ahol Szabó Sándor, az Irvine-i Kaliforniai Egyetem orvosprofesszora és Kiss László docens, orvostörténész tartott előadást a diákoknak. Az emléknapon megjelenteket Juhász György az intézmény rektora köszöntötte.

Szabó Sándor a kaliforniai egyetem professzora elmondta, hogy Selye Jánosnak mindössze negyven „Phd” diákja volt, közülük ő volt az utolsó előtti és egyben az utolsó magyar.

Előadásában úgy fogalmazott, hogy napjainkban a stressz szót sajnos sokan tévesen és feleslegesen használják.

„Csupán azért mert nyomás alatt vagyunk, vagy határidőre nem tudunk befejezni valamit, az még egyáltalán nem stressz.  A stressz az, ha valami nagy eseménynek vagyunk kitéve, ami persze lehet pozitív vagy negatív hatású is. Ebben az esetben azonban nem kell egyből gyógyszerhez nyúlnunk, hanem meditációval vagy egészséges életmóddal, mondjuk futással, ezt tudjuk kezelni” – emelte ki a professzor.

A folytatásban Kiss László, orvostörténész Selye János felvidéki gyökereiről és komáromi éveiről mesélt előadásában az érdeklődőknek.

Az észak-komáromi Selye János Egyetemen A stressz eredete és alapjai címmel egy állandó kiállítás is megtekinthető egész évben.

A 111 éve született neves kutatóorvost ünneplik